BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kitoks požiūris į saulę

Visur, kur tik pasisuksi, mus įspėja apie žalingą saulės poveikį, apie tai kaip saulė mus sendina, iššaukia pavojingas odos ligas. Tačiau aš manau, kad Lietuvoj žmonės labiau kenčia nuo saulės trūkumo nei jos pertekliaus. Pas mus vasara trunka 3 mėnesius. Per šį laiką turime pasiimti iš jos kuo daugiau naudos, kad žiemą mūsų neužpultų depresijos ir kitos ligos. Mums nuolat pasakoja, kad į lauką negalim išeiti be kepurių, be akinių, kad nuogas kūno vietas turim būtinai teptis stipriais apsauginiais kremais ir iš vis, geriausia kuo mažiau būti saulėje. Apie gerąjį saulės poveikį visai pamirštama. O juk saulė gydo depresijas, odos ligas, turi dezinfekuojantį poveikį, yra vitamino D šaltinis ir dar daug daug…

Be saulės žmogaus organizme atsiranda pokyčiai: slopinama imuninė sistema, lėtėja medžiagų apykaita. Ilgai trunkantis saulės stygius iššaukia depresiją, sutrinka vitamino D apykaita. Tai ypač pavojinga vaikams nes vystosi rachitas, o suaugusiems - osteoporoze. Saulės vonios rekomenduojamos profilaktiniais tikslais nuo mažakraujystės, egzemų, lėtinių plaučių ligų, osteochondrozės, žvynelinės. Saulės ultravioletiniai spinduliai skatina endogeninių edorfinų, dar vadinamų laimės hormonais, išsiskyrimą. Saulė yra puikus vaistas nuo blogos nuotaikos.

Žmogus yra taip „sukurtas”, kad tik 10% vitamino D jis gauna iš maitinimosi, tai reiškia, kad saulės šviesa yra gyvybiškai svarbi mums taip reikalingo vitamino D pagaminimui. Pasaulinės medicinos studijos įrodė, kokį svarbų vaidmenį ligų prevencijai turi vitaminas D:

Ląstelių lygyje: krūties, storosios žarnos ir prostatos vėžys.

Kaulų struktūriniame lygyje: osteoporozė, osteomalacija ir šlaunies kaklelio lūžis

Organų lygyje: aukštas kraujospūdis, hipertenzija ir širdies susirgimai.

Mentaliniame lygyje: SAF, premenstruacinis sindromas, PMS, depresija ir bendra savijauta

Autoimuninės ligos: išsėtinė sklerozė, 1-ojo tipo diabetas, reumatoidinis artritas

Odos problemos: pvz. psoriazė

Maitinimosi problemos.

Šiais laikais dauguma mūsų gyvename prie dirbtinio apšvietimo ir negauname saulės šviesos, kuo mūsų protėviai galėjo mėgautis, dirbdami darbus lauko sąlygomis, todėl pripažinti vitamino D specialistai pataria nevengti saikingai naudotis saulės spinduliais ir soliariumu. (European Sunlight, Association, Brussels Office).

Nereikia pamiršti apsaugoti odos nuo išsausėjimo. Negalima jai leisti perdžiūti ir suglebti. Būtinai reikia odą tepti maitinančiais ir drėkinančiai kremais ar aliejais. Tam puikiai tinka kokosų ir šaltalankių aliejus, morkų fitolis, morkų sėklų eterinis aliejus. O jei iš viso to padarytume kremą tai gautume aukščiausio lygio apsaugą ir odos maitinimą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą